Хостинг

Веб Хостинг

Мал, среден или голем корпоративен веб сајт?
Нудиме одлични услови за вашиот веб сајт да биде
безбеден и брзо пристапен.
Обезбедување

Ние ја сфаќаме безбедноста на веб многу сериозно. Затоа, нашите сервери се опремени со технологија Immunify 360, што значи дека серверот има неколку слоеви на заштита од напади.

LiteSpeed ​​сервер

Заборавете на старите ‘рѓосани сервери Apache и Nginx, поставете ја страницата на нашите Litespeed сервери кои се до 6x побрзи од конфигурацијата на Apache и 2x побрзи од Nginx.

99,99% достапност

Нашите сервери имаат време на работа од 99,99% и во последните 12 месеци бевме повисоки од тоа.

Стручна поддршка

Нашиот добавувач на сервери нуди експертска поддршка од светска класа, што ги олеснува сите идни дизајни кои влијаат на серверот.

Домашни сервери

Сите податоци што ги складира и регистрира вашата веб-локација се зачувани во Шведска. Серверите се наоѓаат во Гетеборг, што ви го олеснува исполнувањето на барањата на GDPR.

Еколошка ознака

Нашите VPS сервери се напојуваат со електрична енергија со еколошка ознака заедно со виртуелизирани средини за хостирање. Електричната енергија е означена со сертификатот „Добар еколошки избор“.

Хостинг пакети

Стабилен и безбеден
за секоја веб страница.

Без оглед на големината и опсегот на проектот, ние во Вебс имаме подеднакво јасен процес за секој проект што го преземаме.

START

85€
/годишно

 • Хостирање на 2 веб сајтови
 • 20GB SSD веб простор
 • Hеограничен Трансфер
 • LiteSpeed + Memcached
 • 2 јадра Процесорска брзина
 • 1GB РАМ меморија
 • Auto SSL сертификат
 • Неограничено: email, ftp, mysql, parked / sub domains
 • Неограничени Е-маил адреси
MEDIUM

135€
/годишно

 • Хостирање на 5 веб сајтови
 • 50GB SSD веб простор
 • Hеограничен Трансфер
 • LiteSpeed + Memcached
 • 4 јадра Процесорска брзина
 • 2GB РАМ меморија
 • Auto SSL сертификат
 • Неограничено: email, ftp, mysql, parked / sub domains
 • Неограничени Е-маил адреси
BUSINESS

200€
/годишно

 • Хостирање на 15 веб сајтови
 • 100GB SSD веб простор
 • Hеограничен Трансфер
 • LiteSpeed + Memcached
 • 6 јадра Процесорска брзина
 • 4GB РАМ меморија
 • Auto SSL сертификат
 • Неограничено: email, ftp, mysql, parked / sub domains
 • Неограничени Е-маил адреси

Ајде да имаме состанок и да видиме како можеме да ви помогнеме.

Поради COVID-19, се трудиме сите состаноци да ги спроведеме дигитално, за да го намалиме ширењето на инфекцијата.

Нагодување на приватност

Кога ја посетувате нашата веб -страница, може да складира информации преку вашиот прелистувач од одредени услуги, обично во форма на колачиња. Овде можете да ги промените вашите параметри за приватност. Вреди да се напомене дека блокирањето на некои видови колачиња може да влијае на вашето искуство на нашата веб -страница и услугите што можеме да ги понудиме.

Веб страницата www.webs.mk користи колачиња со цел подобрување на Вашето корисничко искуство и следење на посетите. Со Вашето присуство на нашата веб страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња.