Контакт

Дали имате
прашања?

Визијата на веб – агенцијата е да и помогне на секоја компанија со која доаѓаме во контакт. Слободно пополнете го формуларот и опишете го вашиот случај и ние ќе ве контактираме назад.

Е-маил:
contact@webs.mk
Телефон:
+389 71 33 25 11
Социјални мрежи:

  Моето име е и моментално работам во следната компанија . Ме интересираат вашите услуги и сакам да ме контактирате на следната е-маил адреса или побарајте ме на следниот број. Сакам да зборувам за следна соработка со вас!
  Прашања и одговори

  Дали барате одговори?

  Понекогаш ИТ услугите и процесите може да се сфатат како нејасни, изготвивме одговори на најчестите прашања на нашите клиенти. Доколку не го најдете одговорот на вашето прашање, добредојдени сте да не контактирате.

  За жал, не постои фиксна цена која секогаш важи. Без она што го правиме кога сметаме на проект, бројот на страници што треба да се дизајнираат, постават и колку функционалност треба да се развие.

  Поврзуваме алатки за кеширање, минимизираме и комбинираме одредени ресурси како што се js и css код и компресираме/оптимизираме слики. Ние исто така користиме Litespeed сервери за да ги максимизираме перформансите на веб-страниците.

  Сите страници ги правиме во WordPress CMS. Но не ја исклучуваме можноста за развој на рачно изработен CMS систем за менаџирање на содржините и веб страната.

  Со пополнување на формуларот „барање за понуда“

  Веб хостинг претставува простор алоциран на сервер, кој овозможува твојот веб сајт да функционира во онлајн просторот. Домен е името кое е карактеристично за секој веб сајт и преку кое корисниците го препознаваат истиот.
  Дизајнот на сајтот секогаш треба да биде user friendly, односно лесно разбирлив за секаков тип на корисник. Освен тоа, од голема важност се и контакт информации кои се лесни за наоѓање, содржина која е фокусирана кон клиентот, како и респонзивен дизајн (прилагодлив дизајн за секој уред).
  На почетокот на проектот се естимира (предвидува) потребно време за изработка на истиот, а тоа зависи во однос на побарувањата на клиентот како и сложеноста на проектот.

  За да се изгради еден веб сајт, најпрво потребни се сите информации околу изгледот и функционалноста.

  Опис за каков проект станува збор, дали за презентациски сајт или веб продавница.
  Како подетално сакаш да изгледа твојот сајт, дали е потребно да вклучува некоја функционалност која е специфична само за твојот домен на работа?
  Дали имаш веќе постоечки домен и хостинг или дополнително треба да се обезбеди?
  На колку јазици е потребно да се изработи веб сајтот?
  Дали имаш визија, идеја како сакаш да изгледа твојот сајт?
  Дали можеби знаеш во која технологија сакаш да биде изработен?

  Барање за понуда

  Дали сакате предлог
  за цена?

  Желни сте за нов проект? Кликнете на копчето подолу и следете ги инструкциите и ние ќе ви контактираме веднаш штом можеме!

  Нагодување на приватност

  Кога ја посетувате нашата веб -страница, може да складира информации преку вашиот прелистувач од одредени услуги, обично во форма на колачиња. Овде можете да ги промените вашите параметри за приватност. Вреди да се напомене дека блокирањето на некои видови колачиња може да влијае на вашето искуство на нашата веб -страница и услугите што можеме да ги понудиме.

  Веб страницата www.webs.mk користи колачиња со цел подобрување на Вашето корисничко искуство и следење на посетите. Со Вашето присуство на нашата веб страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња.